Ekstrakcja CO2

Ekstrakcja CO2 jest metodą wydobywania z CBD kannabinoidów, i terpenów z kwiatów, liści i łodyg konopi.

Stan nadkrytyczny danej substancji to stan, w którym warunki temperatury i ciśnienia przekroczyły punkt krytyczny, co skutkuje zmianą jej właściwości fizycznych. Zaletą dwutlenku węgla jest możliwość  pozyskiwania wyciągów roślinnych bez ich degradacji czy utraty ich właściwości, co zdarza się w wyższych temperaturach. 

 

Jak odbywa się proces technicznej ekstrakcji nadkrytycznej CO2?

Dwutlenek węgla (CO2jest zamrażany i sprężany do stanu nadkrytycznego, co oznacza, że może występować pod postacią cieczy, a także gazu. Zastosowana w procesie temperatura -56˚C, i ciśnienie równe 75 funtom na cal kwadratowy powoduje przejście CO2 w stan ciekły. Następnie technik laboratoryjny wywołuje stan nadkrytyczny wypełniając dwutlentkiem węgla komorę, zachowując jednocześnie gęstość cieczy. Maszyna podaje CO2 w stanie nadkrytycznym do komory zawierającej wysuszony materiał roślinny w tym przypadku konopie. Działanie CO2 o właściwościach „rozpuszczalnika” doprowadza do stanu wydobycia większości związków z konopi siewnych, nie powodując uszkodzenia niezwykle ważnych kannabinoidów i terpenów.

Następnie otrzymujemy oddzielony czysty ekstrakt bogaty w CBD i pozbawiony nieporządanych związków chemicznych, który gromadzony jest w komorze zbierającej, podczas gdy materiał roślinny jest poddawany recyklingowi. Ponieważ włókna konopi siewnych mają wiele zastosowań wykorzystujemy je do produkcji 100% naturalnych kosmetyków tj.:

          MAŚCI                            MYDŁA                          ŚWIECE              i                      inne

               

do góry
/GaleriaCBD
/CBDlab
@galeriacbd
GaleriaCBD
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl